| Codrin1337 a întrebat:

Salut, te poti transfera de la liceu la profesionala in timpul semestrului 2 daca ai media 4 la o singura materie de pe semestrul 1?

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Se poate face transferul oricând, asta teoretic, dar depinde de politica fiecărei şcoli asta.Cel mai bine ar fi să obţii aceste informaţii de la directorul şcolii.

| Trustmotorcy a răspuns:

Nu, din câte știu și am avut colegi cu media sub 5 la o materie, acest lucru nu era realizabil.

Voiau să se transfere în altă parte și nu puteau din cauza notelor pe primul semestru. Din păcate va trebui întâi să-ți rezolvi media la obiectul respectiv ca mai apoi să întocmești cererea de transfer, la finalul anului școlar.