| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Tin sa ma transfer la alta clasa din liceu in semestrul care urmeaza, asa ca am dat o cerere de transfer iar saptamana asta se face consiliu de administratie sa vafa daca ma transfer sau nu.Intrebarea mea este daca dirigintele meu nu e de acord sa ma transfer, atunci nu pot deloc sa fac asta?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca dirigintele face parte din CA atunci are si el doar un singur vot, depinde cum vor vota ceilalti membri din CA. Daca nu este membru nu are drept de vot si atunci depinde pe cati membri din CA ii poate influenta sa voteze cum vrea el.

| sanki a răspuns:

Nu conteaza daca nu e de acord, desi ar fi bine sa fie de partea ta, sa te sprijine. Trebuie sa-ti accepte cererea de transfer, e dreptul tau!