| Sufferyng a întrebat:

Salut tpu.Am dat o cere de transfer la alta clasa si mi-au zis ca se va face consiliu de administratie. Vroiam sa intreb,cam ce sanse as avea sa ma transfer, avand in vedere ca eu am scris pe cerere ca motivul meu de transfer este ca vreau la alt profil? Si de obicei aceste transferuri se aproba usor?

2 răspunsuri:
| StartingANewLife a răspuns:

Nu se tine cont neaparat de motivul transferului, ci de alte aspecte:
-daca in clasa in care vrei sa te transferi mai sunt locuri libere.
-daca media la invatatura pe anul precedent este mai mare decat a ultimului din clasa in care vrei sa te transferi (adica sa fii putin mai destept decat cel mai prost din clasa aceea big grin )
-in cazul in care te transferi la un profil diferit, s-ar putea sa trebuiasca sa dai niste diferente.
cam atat.

| AnKa76 a răspuns:

Da, depinde de cei din consiliu.Se poate sa te transferi repede. Nu inceta sa speri laughing. Bafta!