| Bunget_Marian_1999 a întrebat:

Salut,tocmai am absolvit cele 8 clase. Ideea este ca am dat probe pentru liceul de arte, si le-am luat..Am inceput sa ma gandesc, eu sunt foarte bun la engleza, deci dupa ce termin liceul de arte pot sa urmez o facultate de limbi straine?
Va rog seriozitate

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poti, nu are mare importanta profilul liceului absolvit, desi te poate ajuta putin la admitere. Importante sunt diploma de bacalaureat si reusita la admitere.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da.Poti urma.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, se poate!
Poţi să te înscrii la ORICE facultate doreşti!
NU contează ce liceu/profil/specializare ai absolvit happy

Toate cele bune!

| May2001 a răspuns:

Este destul de greu. Ar fi mult mai bun profilul filologie. Dar, doar pentru ca ai luat probele de aptitudini nu inseamna ca esti obligat sa urmezi liceul de arte. E alegerea ta, succes!

| CetateanulFrantuzit a răspuns:

8 clase sunt suficiente! nu-ti mai pierde viata! PARCE QUE DANS LA ROUMANIE

| SADNESSMACHINE a răspuns:

Buna! Daca iti permiti, ai putea face separat cursuri de limba engleza. La mine in judet exista liceu de arte cu profil in engleza, insa daca nu exista ai putea totusi sa faci niste cursuri de engleza deoarece la o facultate de engleza nu te accepta daca nu ai ceva studii in lb engleza. bafta totusi