| anonim_4396 a întrebat:

Tocmai am terminat clasa a VIII-a si am dat testul la engleza pentru a intra la bilingv engleza sau matematica-informatica engleza intensiv, dar nu stiu ce sa aleg.Mai departe, as vrea sa urmez medicina si unii zic ca as putea da la medicina si de la bilingv.Nu pot sa spun ca urasc matematica, dar nu o stiu la pefectie, cum nu stiu nici fizica, nici chimia.Multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Dă la ştiinţe ale naturi dacă vrei să dai medicină pentru că acolo t pregăteşte cel mai bine dacă asta doreşti să urmezi. Cu fizica şi chimia ai să te împrieteneşti în timp. Poţi da şi de la bilingv la medicină dar o să-ţi fie mai greu. Baftă!

| Petronela a răspuns:

Stiinte ale naturii

| Georgiana21 a răspuns:

Pai trebuia sa urmezi profilul stiinte ale naturii; acolo ai parte de pregatirea necesara pentru a urma facultatea de medicina. Poti da examen la facultatea de medicina de la bilingv, dar esti sigura ca vei reusi sa il treci daca tu nu te specializezi pe chimie, biologie, fizica? Ar trebui sa te gandesti la alta facultate daca nu intelegi ceva din chimie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai ce cauti la mate-info? Trebuie sa urmezi profilul biologie-chimie sau stiinte ale naturii, nu stiu cum aveti in oras.