| Hogosel a întrebat:

Salut, tocmai ce am terminat cu bacul și am avut media finala 8.33 și as vrea sa ma duc la facultatea de inginerie electrica și calculatoare (engleza) din Brașov și nu știu dacă pot intra la buget cu media aceasta.
Știe cineva va rog cu ce medii s-au întrat în anul trecut sau anii trecuți? Va rog

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cu 8.33 nu ai sanse la buget, fiindca acolo se intra cu cele mai mari medii, fiind locuri limitate.
Poti incerca sa intri la taxe, daca mediile anul asta vor fii atat d emici, incat sa intri si tu.

| dullcat a răspuns:

Buna.Cauta pe siteul facultatii sau pe google? Nu e asa de greu.

Succes.

| Hogosel explică (pentru dullcat):

Bună,nu am găsit nimic pe google de aia am pus întrebarea aici...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Felicitări pentru media obținută la bacalaureat!

Pentru admiterea la Facultatea de Inginerie electrică și știința calculatoarelor din Brașov, media de admitere minimă pentru anul universitar 2022-2023 a fost de 7.50 pentru buget și 6.50 pentru taxa