| Prenoptial23 a întrebat:

Am 10 ani si ma cam plictisesc, asa ca m-am hotarat sa citesc o carte. Ce carti imi puteti recomanda? Dar nu carti de genul ( Cuore, Alice in tara Minunilor, Vraciul, Legendele Troiei si Greciei) pentru ca majoritatea de varsta mea le-am citit... Sunt pasionat de aventura si de foarte foarte multa actiune dar si putin mister. Sper sa imi puteti raspunde.
Ps... Cartile recomandate nu trebuie sa fie de varsta mea... Daca sunt pana in 18 ani este perfect.

Răspuns Câştigător
| geoalina19 a răspuns:

Robin Hood
Robinson Crusoe
La Medeleni
Ivanhoe
Aventurile lui Huckleberry Finn
Oliver Twist
Capitan la 15 ani
Copiii capitanului GRANT

6 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Jurnalele Vampirilor

| CryChristiAN a răspuns:

Ce-i 3 muschetari, Enigma Otiliei sauuu, daca esti pasionat de al doilea razboi mondial, ti-as recomanda cele 14 carti ale lui Sven Hassel.

| xXxRadu a răspuns:

Castelul din carpati....Este o minunata carte pe care am citit-o si eu pe la 12 ani.E vorba despre o cantareata de muzica urmarita prin intreaga lume de un fan care vrea sa o ceara in casatorie.La un concert el este foarte palin si periindo din greseala pe cantareata ea face infart si moare urmand ca fanul sa mearga din greseala la unc astel unde este prezenta,, fantoma,, ei care la sfarsit se dovedeste a fii falsa caci este creata de un baron parca...E super cartea

| PeaceLoveMusic a răspuns:

Poti citi jurnalul unui pustihappy

| Prenoptial23 explică:

Am uitat sa mentionez. Imi place foarte mult istoria

| Prenoptial23 explică:

Multumesc! Dar am uitat sa mentionez ca imi place foarte mult istoria