| ana0033 a întrebat:

Am 12 ani si nu stiu ce voi face in viitor. Eu fac inot de performanta de 3 ani cate 6 antrenamente pe zi. Acum nu am mai fost la antrenamente de 2 saptamani din motive medicale. Dar mi-a spus o colega ca antrenamentele au crescut la 9 antrenamente pe saptamana. Acum sunt o eleva de nota 8-9 dar daca voi continua cu inotul voi ajunge sa iau note mici...
Chiar nu stiu ce sa fac.
Sper ca ati inteles ceva.
Multumesc ca ati citit.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de performantele tale si daca vrei sau nu sa faci inot de performanta.
Daca esti foarte buna merita sa te antrenezi in continuare pentru performanta, daca nu esti atunci nu merita si axeaza-te pe invatatura, poti face inot ca amator si pentru dezvoltarea fizica.