| vladlove123 a întrebat:

am 14 ani am buletin, plec pana in Germania cu ambii parinti cu masina.LA vama imi trebuie altceva in afara de buletin daca sunt cu ambii parinti? Dau funda

5 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Daca ai buletin si esti insotit de ambii parinti nu ai nevoie de alte taxe.

Actele suplimentare sau procura sunt necesare doar atunci cand nu ai buletin sau nu pleci cu ambii parinti.

| BiuL a răspuns:

Daca esti cu ambii parinti, e suficient buletinul.

| ubhgyfytddtfhfgdf a răspuns:

Te-ai dus la notariat ti-ai facut procura intreabati parinti sa-ti faca.

| ubhgyfytddtfhfgdf a răspuns:

Si inca ceva du-te si la politie sati mai faca ceva ca sa treci granita cu bine. Cand m-am dus in Italia trebuia sa ma duc si la politie sami mai faca ceva.

| ro74florin a răspuns:

Nu ai nevoie de nici un act suplimentar daca iesi din tara impreuna cu ambii parinti sau tutori legali.este suficient doar actul de identitate. drum bun.