| alex13107 a întrebat:

Salut, TPU! Am cateva intrebari!
1. Vreau sa stiu care este diferenta, daca exista, dintre "Colegiu National" si "Colegiu Tehnic".
2.La "Colegiul Tehnic" se face practica (un fel de profesionala)? Daca da. Ce faci la stiintele naturii?
Multumesc! happy

1 răspuns:
| haileewatson a răspuns:

Diferenta consta in materii. De exemplu daca esti la profilul protectia mediului intr-un colegiu tehnic o sa faci ore de ecologie, biosisteme etc (in afara de materiile de baza gen romana, mate, fizica, chimie etc care se fac in fiecare tip de liceu).