| americanu00334567 a întrebat:

Am dat la Colegiul National Stefan cel Mare din Suceava si am o lista de lecturi pentru clasa a 9-a. Bibliografia cuprinde in jur de 80 de lecturi...Mentionez ca sunt la profil mate-info.E necesar sa citesc toate? Pentru ca lucrez cam vreo 3 caiete studentesti de matematica si principalul meu domeniu de cercetare este matematica...imi acord mai putin timp la romana.Deci..este necesar?

2 răspunsuri:
| FaraNumePls a răspuns:

Trebuie să le citești!

| LumiBo a răspuns:

Este necesar sa citesti pentru a te dezvolta. La scoala vei avea nevoie sa stii despre ce e vorba si sa citesti macar cateva dintre opere. Dar nu pune matematica pretext pentru faptul ca nu citesti. Cunosc problema, nici mie nu-mi place romana dar as lucra ore in sir la mate. Totusi trebuie sa intelegi ca vocabularul pe care ti-l da literatura este foarte importanta