| XtreamV6 a întrebat:

Am de facut o problema la economie si nu stiu sa o rezolv(din capitolul dobanda). Va dau datele problemei si sper sa a ajutati:
n=1an
Prn=4, 2mil=75%*Cbr
d'p=10%
d'i=15%
Trebuie sa aflu: Cbr; Cf; Dp; Di; C=?
Si va rog mult sa-mi explicati ca sa o inteleg si eu.
P. S.:C=ul trebuie sa il am ultimul aflat. Va rog mult! Raman dator.

1 răspuns:
NOname
| NOname a răspuns:

Temele pe TPU sunt strict interzise, la fel ca și efectuarea lor. Nici un utilizator serios, care nu vrea să riște să fie suspendat, n-o să-ți facă tema.

Citeşte, te rog, regulamentul http://www.TPU.ro/intrebari-frecvente și pe viitor încearcă să nu-l mai încalci!