| krysty199 a întrebat:

am intrat la un liceu de la mine din oras la profilul Stiinte ale Naturii, iar vecini mei spun ca este foarte greu pentru ca necesita cunostinte de matematica avansate! este adevarat?

Răspuns Câştigător
| ogreaxel a răspuns:

Si eu sunt la Stiinte ale Naturii, te bazezi mai mult pe chimie, bio si fizica, dar normal ca iti trebuie si matematica si romana. Bacul o sa il dai M2, adica mai usor.

6 răspunsuri:
| Natuuu a răspuns:

La Stiinte ale naturii sa stii ca se face multa fizica, biologie, chimie si matematica. Daca te pricepi la asa ceva poti sa faci fata, daca nu o sa fie greu.
Succes!

| criss007 a răspuns:

Nu chiar avansate dar sa intelegi cat de cat matematica

| Narcis2013 a răspuns:

Da este foarte adevarat, se bazeaza pe mate, bio, chimie si fizica!
Ai de tras acolo. laughing

| IveyKires a răspuns:

Cunoştinţe de matematică avansate nicio şansă. Profilul de ştiinţe ale naturii se bazează pe chimie şi biologie ca să te axezi pe medicină / farmacie.
Cu matematica e mai uşor decât la mate-info(evident), dar faci mate cât să dai bacul din M2 şi cât să înţelegi.

| andreyyy1333 a răspuns:

Nu ai nevoie de multa matematica, insa ai nevoie de biologie, chimie si geografie multa.

| Nicolae_Caracostea_1999 a răspuns:

Prostii nu ti trebuie avansate trebuie sa ai cunostinte la chimie biologie