| LuciWv a întrebat:

Salut TPU

Am intrat la un liceu pe Electronica Automatizari
Vreau sa stiu la ce voi da bacul si tezele, chiar daca o sa fiu a 9-a, vreau sa ma pregatesc din timp sa trag tare de materiile de bac.

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi materiile & nr de ore la linkul :
http://eprofu.ro/tehnic/cadru-inferior-tehnologica/

http://eprofu.ro/tehnic/cadru-superior-tehnologica/

Vezi materiile la care dai teze la linkul :
http://isj.gj.edu.ro/wp-content/uploads/2015/10/teze_2015-2016.pdf

Vezi materiile la care se dă ( acum ) BAC-ul în Anexa 1 de la linkul :
subiecte2011.edu.ro/bacalaureat/Legislatie/Ordin_4800-31-08-2010.zip

Vezi detalii despre BAC-ul după legea nouă în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......iam-ca-se/

Toate cele bune!

6 răspunsuri:
| AC4S4 a răspuns:

Salut!
Teze :
Romana, Matematica, Fizica.
BAC :
Romana, Matematica, Fizica/Chimie(organica/anorganica)/Biologie.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Salut, la acest profil am fost si eu. Vei dă teze din romana, matematica, fizica. Bacul din romana, matematica si vei avea de ales dintre biologie clasele 9-10 ( nu arunca caietele daca alegi biologia) si fizica. La sfarsit de a12a vei susține un proiect de certificare a competențelor, va fi ok. Vei primi calificări. Succes

| LuciWv explică (pentru BuLaNNNeL):

Pai, la fizica ce as putea face avand in vedere ca eu la 5-8 nu am facut fizica? (a fost in orar insa nada iteres din partea profesorilor + profa de fizica era si de chimie/biologie deci da)

| octaviatatar a răspuns:

Si de ce ma rog inveti din a 9-a pentru bacul care va fi in a 12-a?

| LuciWv explică (pentru octaviatatar):

Pai voi da bacul din Romana, mate si biologie sau fizica
Este o idee rea sa ma pun cu burta pe carte din a 9-a?
adica se va schimba materia?

| octaviatatar a răspuns (pentru LuciWv):

E foarte posibil dar mai bine invata bine ce ai in a 9-a apoi in a 10-a si asa mai departe ca in a 12-a doar sa recapitulezi. eu asa fac