| ingridush a întrebat:

am nevoie de ajutor.Am de facut un proiect la istorie si habar nu am ce trebuie sa fac. Una din cerinte suna cam asa,, Inscrieti intr-un tabel cu rubricilesenior-vasal, numele fiecarui personajcu titlul sau nobiliar specific epocii lui Stefan cel Mare, impreuna cu numelesi titlulnobiliaral personajuluicu care face pereche prin acest statut.,, Ideea este ca nu stiu ce trebuie sa fac. Titlul cartii din care trebuie extrase personajele este,, Apus de soare,, de barbu stefanescu delavrancea. Merci anticipat. happy

Răspuns Câştigător
| Andreea52 a răspuns:

Pai incepi prin a face un tabel[imparti foaia in doua si intr-o parte scrii "seniori" sin intr-o parte "vasali". Citesti acrtea sau cauti un rezumat pe net si crii in tabel numele fiecarui personaj in functie de ce statut ocupa. Vasalii sunt cei care muncesc pamanturile seniorilor. Sper ca te-am ajutatkiss