| alexutza_3691 a întrebat:

am nevoie de ceva pentru scoala (stiu suna nasol ). Trebuie sa fac un proiect despre frunza la bio si vreau sa fie cat mai bun adica sa nu fie doar scris sau doar poze ci as vea sa fac ceva mai creativ colorat si din astea. Daca aveti cateva sugestii scrieti-le sau puteti sa imi scrieti pe adresa mea ionesculoredana2007@yahoo.co.uk (si nu nu sunt din anglia ). Mersi tuturor. A da era sa uit cine ma ajuta primeste funda si vot. Pa!

4 răspunsuri:
| AnotherCatWoman a răspuns:

Poti sa iti pregatesti un ierbar http://www.alexandru-giurca.info/2008/08/cum-se-face-un-ierbar.html pe care sa il lasi sa se plimbe din mana in mana la inceputul prezentarii.
De asemenea ai mai putea face o prezentare in PowerPoint( in cazul in care aveti echipamentele necesare in clasa).
Daca nu, poti sa cumperi cateva foi de flipchart pe care sa lipesti poze decupate din reviste( ca un colaj) sau sa desenezi.
Ai mai putea face un afis de prezentare sau un portofoliu\album doar cu poze interesante( sa fie cat mai inedite pentru a le capta atentia si a ii face curiosi) legate de subiect.
Cheers!

| soultaker a răspuns:

Pentru ce clasa iti trebuie? happy

| alexutza_3691 explică:

O scuzati-ma sunt clasa a cincea

| kdomi a răspuns:

Esti in clasa a5-a?