| frosty98 a întrebat:

am nevoie de un raspuns urgent ca sa ma pot linisti.Am ramas corigent la franceza cu media 4(franceza si romana nu sunt punctul meu forte).Am ramas corigent deoarece m-am mutat la alta scoala si la scoala veche la franceza aveam 0 experienta.Am inteles doar ca trebuie sa iau peste 6 in al doilea semestru.Mai trebuie sa dau vreun test din cauza primului semestru? Si imi afecteaza cumva intrarea la liceu(sunt clasa a 8-a) daca iau peste 6 al doilea semestru?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie ca media finala sa fie minim 5.
Daca vei lua 6, iti va iesi media 5.
Media la liceu nu va fi afectata, pentru ca va conta media generala pe toti cei 4 ani de gimnaziu, unde media ta la franceza va avea o pondere relativ mica, dupa care va conta nota la examenele de romana si matematica.
Deci nu te stresa, totul este in ordine!

| frosty98 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc mult, m-am mai linistit(niciodata nu am fost corigent, in general eram elevul model la cam toate orele in afara de franceza si romanawinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru frosty98):

Mai ai timp sa te puni pe picioare.winking

3 răspunsuri:
| raduradu2014 a răspuns:

Daca iei 6 pe al doilea semestru ai trecut ..nu mai trebuie sa dai nicun test