| tmy2 a întrebat:

am o intrebare al carei raspuns s-ar putea sa-mi foloseasca in luarea unei decizii. Care credeti voi ca e diferenta intre Socialism si Comunism? As vrea sa realizez o lucrare, dar nu oricum ci foarte bine argumentata, pe aceasta tema. Am gasit unele lucruri pe net dar simt ca nu e de ajuns. Totul incepe de la o alta intrebare (care este, in mare, titlul lucrarii), Romania a fost tara socialista sau comunista? Voi ce parere aveti?
Multumesc. Numai bine!

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Ai aici mai mult : http://facultate.regielive.ro/......-1954.html
Mai poţi adăuga şi ceva despre naţional - socialismul german interbelic.

1 răspuns:
| misu a răspuns:

Parerea mea este ca sunt cam sinonime