| May2001 a întrebat:

Am o intrebare pt cei care au terminat clasa a IX-a sau pentru oricine stie 100% ca raspunde corect. La ce materii ati dat teste initiale anul trecut? Sau...la ce materii se dau teste initiale in calsa a IX-a?

4 răspunsuri:
| AC4S4 a răspuns:

Conteaza mult si profilul la care esti.
Eu am dat la Matematica si Chimie.
La matematica am avut o ora de recapitulare, la chimie am dat dupa 3-4 ore de recapitulare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de fiecare profesor dacă vrea sau nu să dea test inițial. Dar în general se dă la materii mai importante: matematică, română, fizică, chimie, engleză, biologie.

| doreal a răspuns:

Nu toti profesorii dau teste initiale. Depinde.

| Sissy24032 a răspuns:

Noua ni s-a spus ca e obligatoriu sa se dea teste initiale, dar unii profesori nu ne-au dat, pentru ca stiau ca nu are rost si ca am uitat tot. Eu am dat la: romana, matematica, biologie, istorie, engleza, franceza, tic, chimie.Insa depinde si de liceu. Cu cat mediile de admitere sunt mai mari, cu atat cresc sansele sa dai teste initiale la mai multe materii. Dar stai calm. testele intiale nu se trec