| whiteboy1995 a întrebat:

am o nelamurire legata de media mea la Matematica nu stiu sigur daca am calculat media bine si doresc sa aflu daca am calculato bine mi-e mi-a iesit 6. La fizica la oral am media incheiata 7 si in teza am nota 3. Am calculat media in felu urmator 7 ori 3 = 21+3 =24 impartit la 4 = 6. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Da, 6. Ai calculat bine. Media notelor, inmultit cu trei plus teza impartit la patru.

3 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

N-am inteles nimic. Ce note ai si la ce materie pana la urma? Media 7 e pe primul semestru? Explica.

| whiteboy1995 explică (pentru valentingb):

Media 7 la oral e pe al doilea semestru pe priimusemestru am 4 pe al doilea semestru am notele la oral 7-7 si in teza 3 si eu mi -am calculat media si a iesit 6 pe al doilea semestru la matematica voiam sa, stiu daca am calculat bine media pe al doilea semestru 7-7 la oral si 3 in teza si mi-a iesit 6

| whiteboy1995 explică (pentru valentingb):

La Materia Matematica nu am 7 pe primul semestru am media 4 pe primul semestru pe al doilea am media 7 fara teza si cu teza mea care este de nota 3 prin calculu pe care l-am facut a iesit media totala 6 pe al doilea semestru.

| valentingb a răspuns (pentru whiteboy1995):

Da, 6. Ai calculat bine. Media notelor, inmultit cu trei plus teza impartit la patru.