| Ermer a întrebat:

Am o nelamurire privind clasele de bilingv engleza si franceza.Anul acesta am luat bilingvul la limba engleza si as vrea sa ma inscriu intr-o calsa in Liceul Odobescu din Pitesti doar ca acolo scrie ca sunt decat 14 locuri si la engleza si la franceza pe bilingv si am ramas in ceata adica vom fi 14 sau 28 intr-o clasa si daca suntem 28 cum facem? Adica la orele de engleza si franceza ne separa?

Răspuns Câştigător
| alexandra1993 a răspuns:

Da, de obicei cu clasele de bilingv/intensiv, vorbesc din experienta de absolventa a unei clase bilingve, se lucreaza pe grupe, adica veti fi impartiti in 2 grupe fiecare a cate 14 elevi, in cazul acesta, si veti avea profesoare diferite, grupei tale ii va preda alta profesoara fata de cea de la cealalta grupa. Tezele semestriale vor fi date separat, fiecare profesoara va da grupei ei ce teza doreste. Restul materiilor se vor preda la toata clasa, colectiv, numai la limba respectiva veti lucra pe grupe (ca si cum ati fi 2 clase diferite).

1 răspuns:
| Ermer explică:

Mersi