| rockworld a întrebat:

Am o problemă,am note destul de mici la școală de exemplu la mate:6, 8,4...
Problema e ca nu mă pot concentra să învăț.Acum ar trebui să învăț dar eu stau pe net...
Singurul moment când mă pot concentra la învățat e dimineață pe la 6... înainte de școală.
Intotdeauna când trebuie să învăț parcă mă atrage telefonul sau alte chestii...

Aveți ceva sfaturi să mă concentrez mai bine?

Fără jigniri pls.

1 răspuns:
| Gabi5aa a răspuns:

Pai, ai putea sa indeparteazi telefonul, laptopul si tot ce te poate distrage, muta-le in alta camera, da telefonul pe silentios sa nu auzi notificarile si mesajle si propune-ti un anumit timp ( o ora, doua) in care sa inveti. dupa fiecare 30-40 de minute iti iei o pauza de 5 minute, dar nu stai pe telefon pentru ca te va face sa lungesti pauza.