| gabrielosss98 a întrebat:

am o problema mare. Dupa anul asta de liceu o sa plec cu tata in alta tara.Problema e urmatoarea, am 3 note la fizica si 3 ore pe sapt, de cate note mai am nevoie sa ca imi incheie media? O sa mai urmeze niste teste mai grele si nu as vrea sa ma mai duc la ele.

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| AleeAlexaaandraaa a răspuns:

Pai invata o lectie plus recapitulare si zii la profesor sa te asculte pentru ca trebuie sa pleci cu tatal tau, dar mai intai intreaba-l daca e bine sa ai 3 note si daca te poate incheia daca nu zii sa te asculte ca sa ai a 4 nota Saucces! happy

| DavidTTwowTT a răspuns:

laughing Media se poate incheia si cu o nota. Daca sti ca nu te descurci si cele 3 not e pe care deja le ai sunt bunicele ma refer 6 + ai putea sa numergi la examene sa nu iti strici situatia. straight face

Bafta sper ca te; am ajutat

| gabrielosss98 explică (pentru DavidTTwowTT):

Eu am doi de 4 si un 7 iar maine am test la fizica.Nu stiu ce sa fac, sa plec sau sa dau testul.

| DavidTTwowTT a răspuns (pentru gabrielosss98):

7+4 / 2 = 5 (rotunjita)
Lasa, nu te mai duce daca nu te simti in stare laughing

| inna07 a răspuns:

E suficient daca ai 3 note.
si eu am tot 3 ore de fizica pe saptamana, si cu 3 note imi incheie media