| heyromania a întrebat:

Am revenit cu intrebarea la care nu am primit raspuns! Sunt in clasa a IX-a A, profil Teologic, specializarea Teologie Pastorala la Seminarul Teologic din Alba Iulia. Din clasa a X-a as vrea sa ma transfer la Colegiul National "Mircea Eliade" din Sighisoara, profil Uman, specializarea Filologie- intensiv Engleza. intrebare e cum procedez? Unitatile scolare sunt in judete diferite! Spuneti-mi tot ce stiti si daca ma puteti ajuta cu o cerere ar fi perfect! Multumesc frumos!

1 răspuns:
| Husicel a răspuns:

în mod normal trebuie să te duci la ISJ Mureș cu o cerere de transfer, dacă ți-o aprobă cred că trebuie să mergi și la liceu și să vorbești la secretariat dacă te primesc sau să faci o altă cerere;
bănuiesc că știi cum se face o cerere și ai grijă ce mptiv invoci pentru transfer, să fie cât de cât plauzibil