| heyromania a întrebat:

Am o intrebare! Sunt in clasa a IX-a A, profil Teologic, specializarea Teologie Pastorala la Seminarul Teologic din Alba Iulia. Din clasa a X-a as vrea sa ma transfer la Colegiul National "Mircea Eliade" din Sighisoara, profil Uman, specializarea Filologie- intensiv Engleza. intrebare e cum procedez? Unitatile scolare sunt in judete diferite! Spuneti-mi tot ce stiti si daca ma puteti ajuta cu o cerere ar fi perfect! Multumesc frumos!

1 răspuns:
| blitzenn21 a răspuns:

Prima data trebuie sa vorbesti la liceul unde vrei sa te transferi sa iti dea un accept de transfer, si apoi la liceul unde esti acum.