| Iosuat a întrebat:

am șansa să dau la academie dacă profilul din liceu este unul tehnic iar Bac-ul îl voi da din matematica fizica romana. Sunt diferențe mari față de cineva care este la filologie? Am șanse ca într-un an sa învăț materia la. Istorie și romana pentru admitere?

Răspuns Câştigător
| nekmario a răspuns:

Din cate stiu eu la academie se intra greu mai ales daca nu ai vii de pe profil uman....nu cred ca ai cum sa inveti atata istorie intr.un timp scurt. Abia trec cei de pe uman de admitere dar daca vrei poti incerca.

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

Eu nu cred ca o sa faci față intr-un an la atatea materii de învățat + proba sportiva care e destul de grea si stricta.