| RazvanMessi10 a întrebat:

am si eu o intrebare: sunt pasionat de fizica din clasa a-6-a si de navete spatiale, spatiu si etc si intrebarea mea este: cu multa, foarte multa munca as putea sa ajung la o facultate de matematica sau fizica sa pot ajunge dupa aia pilot in armata sau astronaut / cosmonaut este posibil asa ceva eu sunt in clasa a 10 la un liceu teoretic profil: matematica-informatia si am note de 7-8..in medie happy.dar intrebarea mea este este vreo sansa..sa ajung asa ceva..si care ar fi criiterile am 1.68 62 kg si am astm... multumesc mult. vreau niste intrebari serioase! vreau si criteriile!

1 răspuns:
| M1hai a răspuns:

Da poti sa dai la armata! dar trebuie sa ai un fizic foarte bun si o mentalitate stralucita!