| cristii321312312 a întrebat:

Am si eu o mica problema la care cred ca ati putea sa ma ajutati.Mi-am pierdut caietul de romana clasa a8a si nu am din ce sa imi invat pentru examenul 2015.Va rog sa imi spuneti ce ar trebui sa imi invat pentru examenul la romana.

3 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Daca ai putea copia caietul de la un coleg (chiar cu un aparat foto sau un telefon care are camera buna), sau tras la xerox ar fi ok.

| Sparkii a răspuns:

Ne-am dat dracu clasa noastra acum o saptamana eram la gratar laughing) si acum nu stim ce sa invatam laughing precis ne uitam la subiecte ca curcile in creci laughing)

| MioaraManolache1999 a răspuns:

Invata toate speciile literale, toate genurile literale, partile de vorbire si de propozitie, toate propozitiile subordonate!