| anonimul0724 a întrebat:

Salut TPU
Sunt clasa 8 a
Si as avea si eu o mica problema(examenul de capacitate)
Stau câteodată si imi zic in gând "gata ma apuc de un test la matematica/romana"
Deschid caietul si pur si simplu ma simt adormit si foarte plictisit
Ajutati ma cu o parere/sfat cum sa scap de "plictiseala" asta.
Ce ziceti ca ar trebui sa încep sa beau cafea?
Dorm cam 7-8ore pe zi
Dau fundita celui mai bun răspuns
Pwp :X

2 răspunsuri:
| anamariarot a răspuns:

Dacă nu te forțezi puțin să-ți ieși din zona asta de confort, n-o să ajungi acolo unde îți dorești. „Pofta vine mâncând" spune o vorbă de-a noastră, deci forțează-te să faci un test și o să vezi că după o să ai mai multă tragere de inimă, ca să poți continua.

| Ioanama56 a răspuns:

Și eu eram la fel nu știu Cum poți scăpa de acesta problema dar și eu o am eu mi-am asumat și nu am intrat la liceul pe care îl voiam. Cred ca Îți trebuie mai multa ambiție sinonime a reușești