| Fcsb_Vali_1989 a întrebat:

am si eu o problema daca am ramas corigent la biologie clasa a 9-a ce note trebuie sa iau in testul de la corigenta?
Dau funda

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde ce note ai la oral.
Daca ai 3, atunci ai nevoie de un 7.
Daca ai 4, atunci ai nevoie de nota 6.
In orice caz, pune mana serios si invata vara asta, ca sa treci corijenta la biologie, ca poti ramane repetent din cauza unui obiect netrecut.

| LPCTSTR a răspuns:

6 minim daca nu ma insel insa nu ai spus cu ce medie ai incheiat.

| Lioana a răspuns:

Indiferent de media cu care ai încheiat anul la examenul de corigenta trebuie sa iei minim 5. Nota obținută la corigenta va fi media ta generala la acea materie. Mediile semestriale nu se mai iau în calcul.

| xutza a răspuns:

Minim 5. Esti evaluat de minim 2 profesori care iti dau note. Se face media intre acele note. Daca media este de exemplu 4, 70, se rotunjeste la 5.
Pune mana si invata!
Succes!