| anonim_4396 a întrebat:

Salut prieteni am si eu o problema am ramas corigent la o materie:Geografie imi iese media 4
Eu pe semestru 1 am avut media 7 Si la Geo tot o medie mare

Acm intrebarea mea este trenuie sa dau testul de corigenta sau am trecut clasa?
Multumesc RAPID

5 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Nu, nu trebuie să dai testul de corigenţă.
Dacă ai avut media 7 în primul semestru atunci îţi va ieşi 5.5 pe an.
Chiar dacă ai 4 pe al doilea semestru nu contează cât timp îţi iese pe an măcar 5.
Pa-pa.

| alexblack00 a răspuns:

Iti iasa media pentru ca pe primul ai 7 si pe al 2 ai 4 si daca calculezi 7 cu 4 e 11 impartit la 2 e 5.50 cam asa deci stai linistit

| biP1CS a răspuns (pentru alexblack00):

Pe primul semsestru mi-a iesit media generala 7 si Pe al doile cred ca imi Va iesi tot 7 sau 6 deci trebuie sa dau testul dau sa nu?

| alexblack00 a răspuns (pentru biP1CS):

Nu da ma nici un test ca iti iasa media 5 pe an si treci clasa trebuie sa dai testul daca iti iasa media 4 sau 3 atunci esti corigent si trebuie sa dai testul de corigenta

| Green2OI3 a răspuns:

Doar cu nota 5 treci clasa, trebuie să dai testul.