| ToTeu1253 a întrebat:

am terminat a 11-a la un profil de mate-info, si ma descurc foarte bine la fizica, bine la matematica si informatica, si imi place sa lucrez mult pe pc, sa caut programe noi pe net de imbunatatire a performantei calculatorului, am incercat si cele de Programare gen C++, Java, la primul stiind baza, iar la al doilea doar ce am prins din diverse cursuri, si as fi interesat sa merg mai departe pe acelasi profil, eu vrand sa ma indrept spre automatica, politehnica Bucuresti, dar nu stiu la care din ramuri ale acestei facultati, si as fi foarte recunoscator sa ma ajutati cu pareri in legatura cu alegerea mea! multumesc!

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Partea de automatica face mai mult robotica, partea de calculatoare face soft si hard (in anul 3 se imparte iar in calculatoare si tehnologia informatiei (nu stiu daca exact astea sunt denumirile sau nu, dar inprincipiu asta e treaba)