| blintzz a întrebat:

Am terminat clasa a 8-a si nu stiu la ce profil sa merg.
Stiinte sociale, stiinte ale naturi, filologie sau economie?
P.S nu imi place matematica, franceza.

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Dacă nu îți place matematica, să nu dai la matematică-informatică și nici la științe ale naturii.
Mergi ori pe filologie simplă, ori pe științe sociale.

Succes!

5 răspunsuri:
| ThatsMethod a răspuns:

Dacă nu-ți place matematica, dă la filologie happy

| Anonima00000000 a răspuns:

Ai putea sa dai la un liceu de muzica.
Acolo nu se face mate numa pana in clasa a 10-a si franceza 1 ora pe sapt. (La mine cel putin ii asa)

| Koyzu a răspuns:

La stiinte ale naturii pentru ca nu iti place franceza ca sa intri la filo si stiinte sociale sau la mate info pentru ca nu iti place matematica. Dar biologia iti place? Du-te la ChimieBio

| geani987 a răspuns:

Stinte sociale daca nu iti place matematica

| DenisaMihaelaM a răspuns:

Dacă vrei poți sa dai la filologie.