| drkblack09 a întrebat:

Am trecut in clasa a 9-a si am intrat la Colegiul National " Spiru Haret " Tg - Jiu, pe profilul mate-info intensiv informatica. As vrea sa stiu daca esti greu pe acest profil si in mare ce se va studia. Si daca intamplator cineva este sau a studiat la acest liceu vreau cateva impresii!

Răspuns Câştigător
| PrecioussGirl a răspuns:

Eu sunt la mate-info simplu si pot spune ca usor nu e dar nici imposibil. Am facut fata cat de cat.
Avand in vedere ca esti la intensiv informatica o sa mananci informatica laughing si matematica. Dar o sa faci mai multa informatica decat am facut eu pentru ca esti intensiv. Sunt a12a si din ce am observat eu in acesti ani la informatica trebuie sa-ti mearga mintea ca sa pricepi materia si mai pe scurt sa fi facut pentru asa ceva. Personal nu-mi place materia asta tocmai pentru ca nu o inteleg. Si nu am fost foooarte rau chinuita. Si nici nu am de gand dupa liceu sau la bac sa ma axez pe informatica. Vezi cum te descurci si daca nu-ti place te muti, dar nu astepta clasa a12a ca sa te muti. Daca simti ca nu faci fata nu are rost sa te chinui degeaba.

1 răspuns:
| SexyFrumushika a răspuns:

Se bazeaza pe multa matematica si informatica, dupa cum stii. cu cat inaintezi ca si clasa, cu atat este mai greu. dar daca inveti te vei descurca si vei ajunge cineva in viata.pup