| HadeS22 a întrebat:

Am un profesor de matematica cam mnoh.Ce se face clasa noastra cand dam examenul pentru liceu? Asta vine la ora la si 20, ne da un exercitiu, pleaca la baie si vine la si 40, 50, stam o ora pentru un exercitiu, de predat nu mai zic, ne da o lectie si imediat trecem la alta, daca spunem ca nu am inteles ceva spune ca suntem animale sau prosti -.-.Comportamentul, fetelor care ies la tabla li se adreseaza cu "fa esti chioara" sau "fa esti proasta", "fa te las repetenta" si le pune mana pe fund si el e un bosorog pe pas de moarte, anul trecut a fost de 2 ori in spital, si am ramas toti in urma, 2 saptamani n-am facut nimic la mate.Profesorii il au in vizor de acum 3, 4 ani dar nu, nu vor sa il schimbe, ce naiba o sa invatam? Oricum iese la anul la pensie dar la anul sunt deja a 8-a, daca raman in urma cu materia dintr-a 7-a, m-a luat naiba la examen.De meditator nu-i problema, deja fac meditatii dar la mate in clasa, cucu.Cum naiba o convingem pe directoare sa il dea afara...nu doar noi avem il uram, si restul claselor la care preda...Intr-a 5-a era bine, note mari dar dintr-a 6-a s-a prostit.La fel face si cu astia care au trecut a 5-a.Plox halp.

3 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

E foarte probabil că ai dreptate.
Dar, ce înseamnă "mnoh"?

| angemon500 a răspuns:

Pai daca zici ca e asa grav, seful clasei impreuna cu voi toti puteti sa va adresati directorului de comportamentul profului si sigur va lua masuri. Daca nu ii spuneti ca voi nu mai acceptati sa faceti ora cu el si ca plecati de la ora

| dream77777 a răspuns:

Ar trebui sa vorbiti fiecare cu parintii vostri, iar ei sa se adreseze directorului. Pe ei ii va asculta sigur si poate va lua masuri; se poate face o cerere ca acel profesor sa nu mai predea la clasa voastra.