| anonim_4396 a întrebat:

Buna all

Am o problema, am 14 ani in iulie fac 15 si am ramas repetenta, trebuia sa fiu in clasa. a 8-a acum dar sunt tot pe a 7-a.Mama mea nu ma dat la alta scoala unde as putea face fata mai usor si sunt pe situatia de a ramane din nou.La corigenta de vara 3 prieteni i-au dat bani si ia trecut. Mi-a spus ea si diriginta ca daca nu trec anul asta o comisie va veni si ma vor lua de la mama sau vor face ceva. Ce se intampla daca vine comisia?sad

Va rog raspundeti fara mistouri.Multumesc,dau fundita.

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Aleeeeeeee a răspuns:

Pune-te pe invatat! Stiu ca nu mai e mult din scoala dar nu cred ca ti-a incheiat deja situatia, asa ca invata la toate materile la care esti pe cakle de a ramane repetenta si roaga-i pe profesori sa te asculte.

Succes.

| rolfenstein a răspuns:

Pai daca ai incerca si tu sa mai inveti din cand in cand si sa lasi shoppingul deoparte n.ai ramane corigenta.pai daca acum nu te descurci pe a 7 a ce o sa faci in liceu? na imi pare rau de tine esti intr.o situatie delicata dar tot tu trebuie sa iesi din ea.succes

| ααntoo a răspuns:

Heii:*
ce comisie sa vinaraised eyebrows
nu stie ce vorbesteoh go on
paithinking
poate ar trebui si tu so mituiestithinking
dar in orice caz n-are de ce sa te ia de langa mama ta:*
atata cat la 3 repetentii te exmatriculeaza happy

| andreiandrei1 a răspuns:

Invata si tu putin si o sa vezi ca treci happy