| Ciusca a întrebat:

Anul acesta dau Evaluarea Nationala dar nu stiu pe ce profil sa ma axez. Eu as vrea pe Tehnic >- Electric dar nu sunt sigur. Ma inteleg cu toate materiile mai putic cu Lb. Franceza dar sunt bun la Mate, Fizica, Chimie... Imi puteti da un sfat incotro sa ma axez si cateva meserii la acel profil.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai indicat ar fi mate-info in opinia mea. Ca sfat, ti-as da sa te uiti unde s-a intrat cu media cea mai mare, conteaza mult si ce colegi ai in clasa, desigur, daca si tu ai o medie buna.

| Pizzaislife a răspuns:

Daca nu iti plac aceste materi ai putea sa te duci la profil uman filologie sau un liceu de arte daca ai talent, sportiv daca iti place si ai medi mai mici