| andreirapid a întrebat:

Salut TPU,
as dori si eu niste pareri despre liceele Vianu si Madgearu din Bucuresti!
Credeti ca pot intra la Tudor Vianu cu 9.42 ( ultima medie anul
trecut a fost 9.42 laughing )?
Si legat de Madgearu, am auzit ca sunt multi fitosi acolo, e adevarat?
Dau funda! As dori cateva raspunsuri urgent!
Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| IamDavidC a răspuns:

Eu consider că Madgearu nici nu se compară cu Colegiul Național de Informatică Tudor Vianu. La Vianu mereu am fost medii mari (peste 9, 50) și e destul de dificil să intri acolo. din punctul meu de vedere Vianu e cea mai bună opțiune.

| mache1945 a răspuns:

Mediile de admitere pot fi diferite in fiecare an, functie de dificultatea subiectelor de la testarea nationala. Pe fisa de inscriere te sfatuiesc sa scrii toate liceele pe care le doesti, in functie de interesul tau pentru acel liceu. In functie de media ta, vei avea succes. Fa o vizita la liceu si stai de vorba cu cativa elevi din diferite clase. Succes!