| CataChitu a întrebat:

as vrea niste lamuriri.Pot sa ma transfer de la IX E la IX H(sunt in acelasi liceu si acelasi profil) in primul semestru?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă este vorba de acelaşi profil & specializare, atunci poţi face o Cerere simplă pe care o depui la Secretariat/Direcţiune, sau mergi în audienţă la Director/Directoare şi întrebi ce se poate face ( în acest caz, NU cred că este vorba de un transfer propriu zis )...

Totuşi, dacă cele 30 de locuri ( maximale ) ale clasei respective sunt ocupate şi nimeni nu doreşte să facă schimb cu tine ( să se mute în locul tău ), atunci sunt slabe şanse să te poţi muta sad

Toate cele bune.

1 răspuns:
mira
| mira a răspuns:

Da,este posibil daca exista locuri, daca nu se schimba profilul si daca directiunea aproba.