| al3xtheb3st a întrebat:

as vrea sa merg la un liceu pe profil mate-info intensiv engleza insa nu stiu cand se da acel test de limba si cum va fi
Care stiu mai multe ii org sa imi zica si mie in special cand se da, unde si din ce, eu sunt din maramures. Nu am gasit prea multe

Răspuns Câştigător
| denniii a răspuns:

Si eu sunt tot din maramures si am aceeasi problema.din cate am auzit se da in 31 mai si va fi o proba orala in care va trebui sa vorbim deschis despre un subiect anume sau o imagine, dar ni se va permite inainte de asta sa ne luam cateva notite.si la cateva ore dupa va fi proba scrisa.pe baza unui text-suport se vor formula cateva intrebarihappy.si depinde la ce liceu vrei sa mergi pentru ca ori se va da la fiecare liceu alt subiect (ca si in ceilalti ani de pana acum) ori se va da acelasi subiect peste tot(ca anul trecut).dar ar trebui sa primestii informatii in perioada asta dintr-o brosura care trebuie sa ajunga la voi la scoala.nici la noi nu au adus brosura inca, deci nici eu nu stiu prea multe, stiu doar ce am mai auzit de la fostii colegi mai mari si de la profesoara de engleza.happy

| al3xtheb3st explică (pentru denniii):

Ok mersi am sa mai caut sa vad daca gasesc ceva si am sa intreb si pe cealalta profesoara

| denniii a răspuns (pentru al3xtheb3st):

Nu ai pentru ce.succes!happy