| TDSDARK a întrebat:

Salut, TPU.
As vrea sa stiu si eu o mică chestie pentru ca nu am pe cine intreba. Deci, eu am ramas corigent la matematica (clasa a-8-a) am trecut corigenta si pe 31 august ar trebui sa merg sa ma inscriu la scoala profesionala, ma rog. Intrebarea in sine este, daca mai sunt locuri la aceasta scoala profesionala la care doresc sa merg cum se fac inscrierile? Cine ajunge primul acolo se inscrie? sau se ia dupa media claselor 5-8 si cine a avut media mai mare intra.
Daca doriti sa-mi explicati si mie ar fi ok.
Dau funda, mersi.

Răspuns Câştigător
| GeorgianaDiaconu a răspuns:

Cine a avut media mai mare si trebuie sa dai un examen in functie de profil ( bucatar, frizer...etc). Nota din examen + media celor 3 ani = Admis/respins. Succes!

1 răspuns: