| Georgeg07 a întrebat:

deci ieri am primit carnetul cu medii generale si ma uit la matematica si vad 4 si 5 si medie neincheiata deoarece am ramas corigent. Cu o saptamana inainte profesoara mi-a spus ca am trecut si ca pot sa ma linistesc. Acum, cand am sunat-o in legatura cu treaba asta imi spune ca nu e adevarat si ca m-ar fi chemat din nou impreuna cu alti colegi in aceeasi situatie pentru a ne mai asculta. Bineinteles deoarece mi-a spus ca am trecut nu am mai fost sa ma asculte. Ea a avut o problema cu mine cam tot anul scolar si nu inteleg de ce, dar oare chiar ar face asa ceva?
In fine, intrebarea mea este :
daca doresc sa ma transfer la un alt liceu pe un alt profil, din cate am inteles trebuie sa am media mai mare sau egala ca
cea mai mica medie din clasa unde doresc sa ma transfer, dar daca am ramas corigent nu mi s-a facut media generala, deci cum ar trebui sa procedez? Daca eu depun cererea de transfer in vacanta asta, voi da corigenta la liceul actual sau la cel la care doresc sa merg? mi se va calcula media generala daca trec corigenta?
Sper ca m-am facut cat de cat inteles, multumesc frumo

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inainte de transfer va trebui sa sustii examenul de corigenta la liceul actual si apoi poti depune cererea de transfer.