| TEDY2012 a întrebat:

as vrea sa va intreb daca stiti facultati/profile ale unor facultati ce accepta diploma cu mentiune sau premiu pe nationala la TIC in locul examenului de admitere. de exemplu poti fi admis in cele mai multe facultati de medicina cu o diploma cu mentiune/premiu la chimie, bio.

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Http://www.cs.ubbcluj.ro/......l-licenta/

p.s.Fiecare facultate din cadrul unei Univesitati are cerinte proprii in privinta admiterii fara concurs a finalistilor olimpiadelor si concursurilor sub ediga ministerului Educatiei Nationale --- nu-ti ramane decat sa alegi facultatea si apoi sa cauti in continutul regulamentului propriu privitor la concursul de admitere!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Fiecare facultate are propria metodologie de admitere. In general se accepta olimpici nationali care au luat premii la unele din obiectele de baza ale facultatii, dar TIC nu e obiect de baza la nicio facultate