| Yoe a întrebat:

Cu ce te ajuta olimpiada de tic ( OTI )? Spre exemplu, daca un elev ajunge la olimpiada nationala de chimie sau biologie si ia vreun premiu, are primul an de facultate la medicina gratuit pentru ca intra la locurile de olimpici. Deci olimpiada de tic cu ce ajuta? La ce facultati poti intra la buget (gratuit) daca castigi unul dintre cele 3 premii la faza nationala de la olimpiada de tic?

1 răspuns:
| nene14 a răspuns:

Well...da poti intra dar olimpiada nationala e destul de dificila si trebuie sa te misti extrem de repede...scuze ca raspund asa tarziu.Inca ceva sa nu te gandesti sa te duci fara css la olimpiada nationala de tic happy