| danielmagureanu a întrebat:

,as vrea va rog un raspuns. Toacmai am sustinut proba de competente lingvistice la engleza, si colegul a copiat de la mine...cam mult. Ce patesc daca ne prinde?

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Ai noroc că la competențele lingvistice nu e așa multă seriozitate ca în cazul probelor scrise cu adevărat importante.
Bănuiesc că nu a copiat la compunere chiar cuvânt cu cuvânt tot. Doar așa ai avea probleme, să zicem. Dar stai liniștit, lucrările oricum se amestecă și e foarte puțin probabil ca un profesor să corecteze și lucrarea ta și a lui.
Pe viitor, când e vorba de examene importante, nu mai risca și nu mai fi așa bun să dai la alții să copieze, că dacă Doamne ferește se întâmplă să te dea afară de la vreun examen din cauza lui X, te asigur că X nu îți va plânge prea mult de milă.

Multă baftă la BAC!

| danielmagureanu explică (pentru Hydrangeaceae):

Pfuu,m-ai linistit, toata ziua numai la asta m-am gandit...am cautat pe net informatii si nu am gasit nimic. Multumesc mult!

1 răspuns: