| anunimul13815 a întrebat:

Salut TPU, astazi am dat evaluarea natională si nu am citit tot enuntul. Spunea sa fac o compunere narativa în curtea scolii cu o secventa descriptiva si una dialogata, dar nu am citit cerinta pana la capat si am facut o compunere cu tema prin pădure. Cat imi pot scadea profesorii?

1 răspuns:
| codrinmaestruldumelor a răspuns:

Aveai si o nota pe care probabil nu ai citit-o nici pe aia, care mentiona "Punctajul pentru redcatare se acorda doarin cazul in care compunerea are minim 150 de cuvinte si dezvolta subiectul propus". In concluzie, nu ai dezvoltat subiectul probus, deci nu vrei primi niciun punct