| qwqwwwq a întrebat:

cand s-a nascut STEFAN CEL MARE?

Răspuns Câştigător
| Cipri1993 a răspuns:

Stefan al III-lea, supranumit Ștefan cel Mare (nascut in 1433, Borzești - decedat in 2 iulie 1504, Suceava), fiul lui Bogdan al II-lea, a fost domn al Moldovei între anii 1457 și 1504. A domnit aproape 50 de ani, durată care nu a mai fost egalată în istoria Moldovei. În timpul său, țara a dus multe lupte pentru independență împotriva mai multor vecini, cum ar fi Imperiul Otoman, Regatul Poloniei și Regatul Ungariei.

14 răspunsuri:
| William a răspuns:

De ziua lui.

| Adrian1606 a răspuns:

Stefan Cel Mare s-a nascut la Borzesti in anul 1433.

| qwqwwwq explică (pentru Adrian1606):

Eu vreau sa stiu data!

| Azµre a răspuns:

Dacă te ajută cu ceva, el s-a născut în 1433 la Borzești, în zodia Berbec, ceea ce înseamnă că undeva între 21 martie și 20 aprilie. Alte date nu știu despre el.

| Ibrahimovic a răspuns:

S-a nascut in 1433..anii domniei:1457-1504!

| SimonaCristina a răspuns:

Demult...

| alex500 a răspuns:

Stefan Cel Mare s-a nascut in anul 1433!

Răspuns utilizator avertizat
| qwqwwwq explică:

Eu vreau sa stiu data la care s-a nascut!

| AlexStroie99 a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/wiki/%C8%98tefan_cel_Mare cauta aici si aflii totul despre el! FUNDA :D

| keyzor a răspuns:

Ștefan al III-lea, supranumit Ștefan cel Mare s-a nascut in anul 1433.