| MarianM8777 a întrebat:

Cand se comemoreaza viata unei anumite personalitati? In data in care s-a nascut sau cand a murit?

4 răspunsuri:
| Raven a răspuns:

Comemorarea reprezintă celebrarea amintirii unei personalități, se poate face atât de ziua nașterii cât și a morții, mai puțin în cazul sfinților, la care e vorba întotdeauna de ziua morții, când se presupune că au trecut la cele cerești

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Și una și alta.

| shrink a răspuns:

Se comemoreaza data mortii unei persoane, data de nastere se aniverseaza

Răspuns utilizator avertizat