| LordCristobal a întrebat:

Salut TPU!
Care e treaba cu modulele școlare? Am înțeles că au fost eliminate tezele dar cum funcționează modulele astea?
Nu vi se pare aiurea noul sistem?
Mie unul cel cu doua semestre mi se părea mai ok.

Răspuns Câştigător
| Sisiwieuc9 a răspuns:

Stii ce e culmea? Ca nu este obligatoriu sa ai cel putin o nota pe modul la fiecare materie, dar profesorii cred percep modulele ca echivalentele semestrelor. Asa se face ca elevii au 10 teste in doua saptamani. Mai bine nu la bagau.

3 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Chestia asta cu modulele a fost tâmpenia lui Câmpeanu!
La anul se va renunța la ea!

| LordCristobal explică (pentru gabicoo):

Și eu cred la fel, cred că avut să imite sistemul trimestrial din perioada comunistă.

| gabicoo a răspuns:

De la "Radio Shantz învățământ"!
Așa umblă zvonul printre salariații din învățământ!

Se va renunța începând cu anul școlar următor!