| Alexx234qw a întrebat:

Câte coli A4 trebuie să scriu pentru a ieși la final cam 100-120 de pagini de carte (normala 20X14 cm)? Știu că depinde și de scris și de mărimea lui, dar întreb așa orientativ.
Este legat de un proiect pentru școală.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă A4 de de cca. 2, 25 ori mai mare ca foaia aia "normală" de care zici tu, fă și tu o impărțire și vezi ce iese

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cum le scrii? Cu creionul sau pe deskop?
În Microsoft Word, formatezi pagina A4, pui pe ea litera cum vrei să îți apară în carte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Formatul A4 are 21/29, 7 cm, iar A5 14,8/21 cm, formatul în care tu vrei să scrii lucrarea, așadar, pe o coală A4 încap 2(două) coli A5. Pentru 100-120 de coli A5 trebuie să scrii 50-60 de coli A4. Suces!

| Alexx234qw explică (pentru anonim_4396):

Eu vreau să scriu lucrarea precum în paginile unei cărți. Trebuie doar să setez A5 în loc de A4?
Dar ce fac cu marginile? Le las așa sau le modific și pe ele? Cam de distanță au marginile unei pagini de carte în mod normal?
Aș fi recunoascător să îmi spui lucrurile astea, te rog.